Wycieczka Toruń-Malbork

681
Opublikowano: 16 grudnia 2021
Dodano przez: Bartłomiej Ostrouch

Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie z klas: 3cg, 3ag, 3ap oraz 2bp uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” pod opieką p. M. Kosowskiej, p. M. Sidor, p. J. Kurowiaka.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z obszaru „Kultura i dziedzictwo narodowe”. Trzydniowa wycieczka odbyła się w terminie 08– 10.12.21r. na trasie Toruń-Gdańsk-Gdynia-Malbork. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Stare i Nowe Miasto Toruń oraz Muzeum Toruńskiego Piernika ponadto Muzeum Kopernika . Drugiego dnia zwiedzaliśmy Gdańsk – miasto w zasięgu obwarowań XVII w., następnie Gdańsk-Oliwę – zespół pocystersko-katedralny, potem przejechaliśmy do Gdyni , gdzie zwiedziliśmy Muzeum Marynarki Wojennej, widzieliśmy statki – muzea: „Dar Pomorza” i „Błyskawicę. Atrakcją tego dnia była także wieczorna wizyta w Sopocie i spacer po molo. Trzeciego dnia zgodnie z planem zwiedzaliśmy Muzeum zamkowe w Malborku.
Dzięki uzyskanemu wsparciu uczniowie mieli możliwość poznania ważnych dla Polski miejsc, tradycji, zabytków kultury i historii.


© 2024 XIV LO Wszystkie prawa zastrzeżone
Design by Norten
Skip to content