• Home
  • »
  • Inne
  • »
  • Pożegnanie maturzystów 29.04.2022r.

Pożegnanie maturzystów 29.04.2022r.

657
Opublikowano: 23 maja 2022
Dodano przez: Bartłomiej Ostrouch
Kategoria Inne

„Dobre jest to co minęło /dobre jest to co nadchodzi / a nawet dobra jest teraźniejszość…”

słowami z wiersza Zbigniewa Herberta o wymownym tytule „Dojrzałość” uczniowie klas maturalnych rozpoczęli uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich XIV Liceum Ogólnokształcącym imienia Zbigniewa Herberta w Lublinie, która odbyła się 29 kwietnia 2022r. Ważnym wydarzeniem była ceremonia przekazania sztandaru klasom młodszym, którą poprowadził Patryk Niedbalski. Pożegnanie klas trzecich było też okazją do wielu refleksji zawartych w przemówieniach dyrektora Wojciecha Kalickiego, przedstawicieli Rady Rodziców, gości. Przedstawiciele uczniów, podziękowali nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trzy lata cierpliwej, wytrwałej pracy i wielką wyrozumiałość. Uczennice: Martyna Tedorowicz i Amelia Styczyńska wyróżnione tytułem Primus Inter Pares podziękowały także w imieniu pozostałych nagrodzonych: Zuzanny Kasperek, Kingi Blicharz i Karola Błaziaka za okazany przez Grono szacunek dla ich pracy i zaangażowania. W tradycji naszej szkoły ważnym wyróżnieniem jest Primus Inter Pares – „pierwszy wśród równych sobie” – honorowy tytuł dla ucznia odznaczającego się  się wynikami w nauce oraz szczególnymi osiągnięciami w jakiejś dziedzinie. To wyróżnienie w naszej szkole można otrzymać tylko raz podczas całego cyklu trzyletniej edukacji. Jest to dyplom Klubu Herbertowskich Szkół przyznawany od 2004 roku zgodnie z regulaminem ustalonym przez kapitułę stowarzyszenia, w skład której wchodzą pani Katarzyna Herbert i prezes Klubu Herbertowskich Szkół pan Wojciech Kalicki. To wyróżnienie przyznaje Rada Pedagogiczna Szkoły.

Po wręczeniu przez pana dyrektora Wojciecha Kalickiego i panią wicedyrektor Annę Masztaleruk w asyście nauczycieli nagród za wysoką średnią, dyplomów za osiągnięcia wojskowe i strzeleckie, za zaangażowanie w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, organizowanie szkolnych wydarzeń i reprezentowanie naszego liceum w uroczystościach miejskich, abiturienci klas wojskowych XIV Liceum Ogólnokształcącego otrzymali dyplomy absolwenta oraz  na zakończenie swojej edukacji wojskowej certyfikaty ukończenia pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zanim uczniowie klas trzecich udali się do przydzielonych sal, by odebrać świadectwa ukończenia szkoły od swoich wychowawców: p. Anny Marczuk, p. Beaty Jasińskiej, p. Marzeny Kosowskiej, p. Eryka Usara, prowadzący: Aleksandra Mikołajczyk i Bartosz Klepka życzyli koleżankom i kolegom zdanej na  sto procent matury i radości z realizowania swoich pasji już po ukończeniu XIV Liceum Ogólnokształcącego. Pierwszą część akademii prowadzili: Amelia Styczyńska oraz Patryk Niedbalski. Oprawę muzyczną pod opieką pani Beaty Jasińskiej zapewnili Aleksander Mazuś i Dominik Gawron. Uroczystość przygotowała pani Marzena Kosowska.


© 2024 XIV LO Wszystkie prawa zastrzeżone
Design by Norten
Skip to content