• Home
  • »
  • Wydarzenia
  • »
  • Klasa IIId o profilu służb granicznych na wycieczce edukacyjnej do Portu Lotniczego w Świdniku

Klasa IIId o profilu służb granicznych na wycieczce edukacyjnej do Portu Lotniczego w Świdniku

328
Opublikowano: 26 marca 2023
Dodano przez: Robert Braniewski

20 marca klasa III d wraz z opiekunami: wychowawczynią – p. Renatą Wzorek i nauczycielem geografii –p. Piotrem Czarskim uczestniczyła w wycieczce do Portu Lotniczego w Świdniku.

Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz funkcjonowaniem przejścia granicznego na lotnisku. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia Portu Lotniczego zarówno z perspektywy zwykłego pasażera jak i jego pracowników. Wszyscy uczniowie zapoznali się z zasadami odprawy bagażowo – paszportowej, przeszli osobiście taką odprawę a następnie obserwowali wylot samolotu do Londynu.

Kolejnym punktem wycieczki była krótka prezentacja wykrywania niebezpiecznych materiałów wybuchowych za pomocą specjalnych robotów a jedna z uczennic mogła przekonać się jak pracuje się w specjalnym kombinezonie, w który musi ubrać się funkcjonariusz podchodząc do ewentualnego niebezpiecznego ładunku. W tej części była też prezentacja specjalnie wytrenowanych psów tropiących, które wspomagają ludzi przy wykrywaniu niedozwolonych substancji i materiałów.

Końcowym elementem wycieczki była prezentacja specjalnego trenażera, który służy do doskonalenia umiejętności posługiwania się bronią. Uczniowie mogli też tutaj spróbować swoich sił i zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć!


© 2024 XIV LO Wszystkie prawa zastrzeżone
Design by Norten
Skip to content