• Home
  • »
  • Informacje
  • »
  • Dzień Otwarty w XIV LO – tak było! (aktualizacja)

Dzień Otwarty w XIV LO – tak było! (aktualizacja)

1558
Opublikowano: 9 kwietnia 2022
Dodano przez: Anna Masztaleruk

Dzień Otwarty już za nami! Cieszymy się, że w tym roku szkolnym mógł się on odbyć w końcu w tradycyjnej formie. Nie zabrakło więc licznych atrakcji. W związku z funkcjonowaniem w XIV LO klasy celno – skarbowej gościliśmy funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przygotowali stoisko z okazami CITES, których przewożenie przez granicę jest zabronione. Odwiedzający mieli możliwość podpatrzenia pracy technika kryminalistyki i funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości oraz podziwiać pracę psów służbowych, które pod okiem opiekunów dały popis poszukiwania nielegalnych towarów. Jak zwykle ogromne zainteresowanie wzbudziły pokazy musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej XIV LO, dynamiczne pokazy wojskowe oraz sztuki walki. Wielką popularnością cieszyła się wirtualna strzelnica, która pozwala uczniom XIV LO zdobywać i doskonalić umiejętności w zakresie posługiwania się bronią. Udostępniona dla zwiedzających została także strzelnica pneumatyczna, na której pod okiem instruktora można było wypróbować swoje siły w strzelaniu do celu.

Dziękujemy za Waszą obecność i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że we wrześniu powitamy Was w murach naszej Szkoły już jako uczniów klas pierwszych XIV LO.
Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia – przeżyjmy to jeszcze raz 🙂 fot. Pani Monika Mirońska – Galińska, Pan Michał Barański

Relacja w Panoramie Lubelskiej https://lublin.tvp.pl/59531361/8-kwietnia-2022-g-1830 (początek 17’08”)


© 2024 XIV LO Wszystkie prawa zastrzeżone
Design by Norten
Skip to content