image1 image2 image3 image4

Obchody 77. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej


obchody 77 rocznicy zbrodni katyskiej 3 20170504 1371940520

23 kwietnia 2017 r. odbyły się w Lublinie uroczystości 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, upamiętniające zamordowanych przez NKWD w 1940 r. oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy i oficerów Korpusu Ochrony Pogranicza i Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej oraz innych służby Rzeczypospolitej Polskiej.

 

     W niedzielę 23 kwietnia o godz. 12.00 odprawiono Mszę św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej w Kościele Pobrygidkowskim, przy ul. G. Narutowicza 6 w Lublinie. Podczas mszy poświęcono tablicę epitafijną ppor. Jerzego Jana Burdzińskiego, zamordowanego w 1940 r., w Katyniu. Mszę uświetnił udział pocztów sztandarowych i orkiestra wojskowa.


    Następie odbyły się uroczystości przy pomniku Ofiar Katynia przy ul. Głębokiej, z zachowaniem ceremoniału wojskowego. Po odegraniu hymnu państwowego powitano uczestników uroczystości. Po wystąpieniach okolicznościowych i prezentacji programu przygotowanego przez młodzież Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, opiekuna pomnika Ofiar Katynia, odczytano apel pamięci. Uroczystość zakończyła salwa honorowa, po której złożono kwiaty i zapalono znicze, a następnie odegrano melodię „Spij kolego…

     W powyższych uroczystościach brała udział delegacja XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w składzie: p. dyr. Wojciech Kalicki, p. Andrzej Zegzdryn oraz uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.

 

Zapraszamy do galerii.

  © XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie